Chociaż decyzja o przeprowadzce osoby starszej do domu opieki jest trudna, często bywa koniecznością. Nie każda rodzina jest w stanie opiekować się schorowanym seniorem przez całą dobę we wszystkie dni tygodnia. Domy spokojnej starości zapewniają w tym zakresie kompleksową pomoc. Oferują zarówno pobyty krótkoterminowe, jak i długoterminowe. Jeśli szukasz prywatnego domu opieki dla seniora z Krakowa lub okolic, zapoznaj się z rankingiem top 5 najlepszych placówek w tej części Polski.Top 5 domów opieki dla seniora w okolicach Krakowa

1. Prywatny dom opieki Holi-Care — co oferuje?

Dom seniora Holi-Care mieści się pod adresem ul. Wojów 2, 32-830 Wojnicz. Oprócz pobytów krótko- i długoterminowych oferuje pobyty poszpitalne. Zapewnia podopiecznym całodobową opiekę medyczną, rehabilitację i wyżywienie według indywidualnie dopasowanej diety. Doświadczony personel pomaga seniorom przy czynnościach dnia codziennego, organizuje im czas wolny i dba o rodzinną atmosferę w placówce. Jeśli chodzi o Prywatny dom opieki Holi-Care – Kraków to miasto, które znajduje się tylko 70 km od tej placówki. Dojazd z Krakowa w odwiedziny do seniora mieszkającego w Holi-Care zajmuje nie więcej niż 50 minut. Z personelem domu opieki skontaktujesz się pod numerem tel. 535 914 874.

2. Dom Seniora Rezydencja Konary — czym się wyróżnia?

Dom Seniora Rezydencja Konary przy ul. Kamieniec 3, 32-020 Mogilany, znajduje się w malowniczej okolicy blisko lasu. Panuje tu spokój, a z okien widać tatrzańskie szczyty. Placówka zapewnia seniorom profesjonalną opiekę medyczną, zarówno lekarza geriatry, jak i wielu specjalistów. W ramach czasu wolnego organizuje wycieczki, wyjazdy do kina i teatru. Dysponuje nie tylko 1-, 2- i 3-osobowymi pokojami, ale także przestronnymi częściami wspólnymi i ogrodem, gdzie seniorzy spotykają się z rodzinami i przyjaciółmi. Więcej informacji uzyskasz pod numerem tel. 660 664 084.

3. Ośrodek rehabilitacyjny Centrum Seniora — jakie usługi świadczy?

Ośrodek rehabilitacyjny Centrum Seniora, tel. 501 560 696, znajduje się jedynie 30 km od Krakowa, przy ul. Droginia 351, 32-400 w gminie Myślenice. Kieruje swoją ofertę nie tylko do seniorów potrzebujących kompleksowej i całodobowej opieki, ale także do tych, którym zależy na poprawie sprawności intelektualnej i fizycznej. Oferuje zabiegi rehabilitacyjno-medyczne, masaże, gimnastykę grupową i zajęcia z Nordic Walking z instruktorem. Zapewnia dietę zgodną ze stanem zdrowia seniora i organizuje zajęcia kulturalne.

4. Pałac Seniora/ Stary Klasztor — gdzie się znajduje?

W Pałacu Seniora/Starym Klasztorze, zlokalizowanym w otoczeniu gór, pod adresem Rokiciny Podhalańskie 1, 34-721 Rokiciny Podhalańskie, na profesjonalną opiekę mogą liczyć seniorzy w podeszłym wieku, osoby niepełnosprawne i przewlekle chore. Placówka gwarantuje komfortowe warunki pobytu w luksusowo wyposażonych pokojach i rodzinną atmosferę. Zatrudnia wykwalifikowany personel, który pomaga seniorom we wszystkich czynnościach życiowych. Szczegóły pod numerem tel. 18 264 13 32.

5. Dom Opieki Jestem — co go wyróżnia?

Dom Opieki Jestem, tel. 695 581 624, znajduje się niedaleko Krakowa pod adresem Grobla 229, 32-709 Grobla. Jako że sąsiaduje z Puszczą Niepołomicką i parkiem, w okolicy panuje spokój i jest wiele alejek spacerowych. Dom Opieki Jestem oferuje pobyty długoterminowe, poszpitalne i rehabilitacyjne. Zapewnia dostęp do zabiegów kosmetycznych i fryzjerskich. Nad podopiecznymi czuwa doświadczony personel — lekarze, pielęgniarki, opiekunki, kucharki i duchowni.