Wystrój wnętrza to ciekawy sposób wyrażenia swojego stylu i gustu. W ostatnich latach coraz większą popularność zdobywają niestandardowe materiały i elementy dekoracyjne, które nadają wnętrzom niesamowity charakter. Jednym z takich fascynujących wyborów jest kolorowe szkło. Jego ponadprzeciętna estetyka, różnorodność kolorów i możliwości aranżacyjne przyciągają uwagę projektantów i osób poszukujących nieoczywistych rozwiązań.Szkło kolorowe we wnętrzach

Aranżacje z kolorowym szkłem – najlepsze pomysły

Kolorowe szkło to uniwersalny materiał, który może być wykorzystany na wiele sposobów. Przede wszystkim fantastycznie sprawdza się jako element dekoracyjny na ścianach. Możemy zastosować je w postaci kolorowych paneli, które staną się nie tylko dekoracją, ale także ciekawą ochroną ścian przed zabrudzeniami czy zniszczeniami. Kolorowe szkło można także wykorzystać w formie mozaiki, tworząc niestandardowe wzory i kompozycje, które nadadzą wnętrzu kreatywny charakter. Innym patentem na wykorzystanie kolorowego szkła jest zastosowanie ich w projektowaniu mebli. Blaty stołów czy półki z kolorowym szkłem wkomponowanym w ich konstrukcję to ciekawy sposób na wprowadzenie barwnego akcentu do każdego wnętrza. Kolorowe szkło może być także użyte do produkcji drzwi bądź szafek, nadając wnętrzu designerski i awangardowy wygląd. Na stronie: housekrup.pl znajdziesz solidne szklane produkty, które z pewnością trafią w Twoje gusta.

Inne sposoby na wykorzystanie kolorowego szkła

Osoby lubiące nieoczywiste rozwiązania powinny zastanowić się nad zastosowaniem kolorowego szkła w oświetleniu. Abażury wykonane z barwnego szkła tworzą nastrojowe efekty świetlne, które podkreślają charakter pomieszczenia, dlatego warto na nie postawić. Kolorowe klosze bądź abażury nadają wnętrzu nie tylko kolorowego światła, ale również artystycznego wyrazu. Nieco odważniejszym pomysłem jest zastosowanie kolorowego szkła w formie przegrody lub ścianki działowej. Dzięki niemu można oddzielić przestrzenie w delikatny sposób, zachowując przy tym odpowiednią przestronność i wpuszczając do wnętrza kolorowe motywy. W artykule: Szkło z grafiką, szkło lacobel czy szkło lakierowane – charakterystyka, która ułatwi Państwu wybór, przeczytasz więcej na temat wyboru idealnego rodzaju szkła do swojego domu.

Jak zaaranżować kolorowe szkło we wnętrzach?

O czym pamiętać, stosując kolorowe szkło do aranżacji?

Kiedy decydujemy się na aranżację wnętrza kolorowym szkłem, należy zachować umiar i równowagę. Mocne i nasycone kolory szkła mogą bowiem zdominować wnętrze, dlatego najlepiej zestawiać je z neutralnymi barwami ścian i mebli, aby nie stworzyć niechcianego chaosu. Istotne jest także dostosowanie koloru szkła do stylu wnętrza – zimne odcienie będą pasować do nowoczesnych aranżacji, podczas gdy ciepłe kolory fenomenalnie wpasują się w klimat wnętrz klasycznych oraz rustykalnych. Pamiętajmy jednak, by przy aranżacji kierować się przede wszystkim własnym gustem i preferencjami.